Nasza Oferta

Oferujemy szeroki zakres usług obejmujących montaż,
naprawę oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji klimatyzacyjnych.
Służymy również pomocą w doborze odpowiednich urządzeń, ich mocy chłodniczej,
a także doradztwem we właściwym zaplanowaniu ich rozmieszczenia.

Klimatyzacja jest coraz tańszym rozwiązaniem pozwalającym poradzić sobie w trakcie upałów. Poza schłodzeniem powietrza pozawala usunąć z niego nadmiar wilgoci i tym samym poprawić nasze samopoczucie.

Ze względu na systematyczne wzrastanie temperatur w naszej strefie klimatycznej oraz malejący koszt takich instalacji klimatyzacja przestaje być luksusem, a staje się realną potrzebą.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment dopasowanych do Państwa potrzeb klimatyzatorów m.in. klimatyzatory ścienne typu split, kanałowe, czy kasetowe.


klimatyzacja ścienna typu split

W klimatyzacji ściennej typu split używane są klimatyzatory ścienne mono i multi split. Są one najczęsicej stosowane do klimatyzacji pomieszczeń mieszkalnych, dlatego są często potocznie zwane klimatyzatorami split typu domowego. Instalacja tego typu klimatyztorów nie wymaga przeprowadzania remontu pomieszczenia po jego instalacji.

Najczęściej jednostka wewnętrzna montowana jest w pobliżu ściany zewnętrznej aby instalacja była mnożliwie najmniej widoczna. Jednostkę montuje się na wysokości około 2,5m w celu prawidlowego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.

klimatyzacja kanałowa

W klimatyzacji kanałowej klimatyzatory są montowane pod stropem. Zachodzi tu konieczność zabudowy i wprowadzenia kanału nawiewnego zakończonego kratką nawiewną lub rozmieszczeniu systemu kanałów wentylacyjnych. Rozwiązanie to pozwala na dowolne rozmieszczenie punktów nawiewu oraz wyciągu w pomieszczeniu.

Klimatyzacja kanałowa jest najczęściej montowana w biurach, salach koncetrowych, restauracjach oraz w hotelach. Instalacja jej elementów jest niezależna od opraw oświetlenia czy struktury pomieszczeń. W tym typie klimatyzacji przydział mocy to od 2,5kW do 40kW.

klimatyzacja kasetowa

W klimatyzacji kasetowej pod względem rodzaju nawiewu dzielimy na: 4-stronną, 2-stronną i 1-stronną.Jest najczęściej montowana w podwieszanych stropach. W pozostałych przypadkach konieczne jest zabudowanie klimatyzatora. Jej zaletą jest płaski wygląd na podwieszanych stropach.

Klimatyzatory kasetowe są najczęściej stosowane w salach konferencyjnych, biurach, restauracjach czy hotelach. Mają bardzo estetyczny wygląd oraz są wyposażone w dodatkowe opcje. Dzięki 4-stronnemu wypływowi powietrza możliwy jest szeroki i równomierny rozkład powietrza w pomieszczeniach.

wentylacja grawitacyjna

W wentylacji grawitacyjnej następuje wymuszony przepływ powietrza i jego wymiana w pomieszczeniu. Umożliwia to doprowadzenie tlenu, usunięcie pary wodnej wraz z zanieczyszczeniami i dwutlenkiem węgla z wnętrza pomieszczeń.

Podstawową zaletą tego rodzaju wentylacji jest brak konieczności zużywana energii elektrycznej, co ma miejsce w przypadku wentylacji mechanicznej. Nie ma zatem mowy o przerwach w pracy wentylacji w przypadku kilkugodzinnej przerwie w dostawie prądu. Ponadto nie wymaga zamontowania centrali wentylacyjnej i może korzystać z istniejących już przewodów wentylacyjnych w komienie wraz z przewodami kotla c.o., spalinowymi czy domowymi.

wentylacja mechaniczna

W wentylacji mechanicznej cyrkulacja zostaje zapewniona przez wykorzystanie wentylatora. Umożliwia to jej funkcjonowanie niezależnie od aktulanie panujących warunków atmosferycznych. Kolejną zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwość jej samodzielnej regulacji w dowolnym momencie w zależności od naszych potrzeb oraz pory roku. Do jej prawidłowej pracy konieczny jest montaż centralnej wentylacji.

Prawidłowo zamontowana wentylacja tego typu gwarantuje czyste i świeże powietrze przy niskich kosztach energii elektrycznej.

Zapraszamy do współpracy

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Aby poznać szczegóły naszej oferty
prosimy o kontakt z Działem Techniczno-Handowym lub przez formularz kontaktowy.

Katalogi naszych partnerów

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi katalogami produktów oferowanych przez naszych partnerów.


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie. Szczegółowe informacje o polityce prywatności.